O firmie Hubbard

Z niewielkiego stada kur, z którym Ira i Oliver Hubbard rozpoczęli działalność w 1921 roku, Hubbard urósł do jednej z największych międzynarodowych firm zajmujących się hodowlą kur mięsnych na świecie. W przemyśle drobiarskim w ciągu ostatnich 100 lat zaszły niezwykłe zmiany, które przyniosły olbrzymie, korzystne dla ludzkości rezultaty. Hubbard odegrał i nadal będzie odgrywał ważną rolę w tej wielkiej branży przemysłowej.

Ukończenie przez Olivera Hubbarda New Hampshire Agriculture College w 1921 roku może być postrzegane jako początek Hubbarda w komercyjnej branży drobiarskiej. Od 1921 roku, aż do przejęcia przez Merck w 1974 roku, Hubbard zawsze był firmą rodzinną. Kilkanaście lat później, w 1997 roku Hubbard połączył się z grupą ISA z Francji, by od 2003 roku skoncentrować się wyłącznie na hodowli kur mięsnych. W 2005 Hubbard został przejęty przez Groupe Grimaud (francuska grupa rodzinna). W lutym 2018 Hubbard został członkiem Aviagen Group®, niemieckiej grupy rodzinnej Erich Wesjohann Group (EWG) i nadal działa jako niezależna firma hodowlana w ramach Aviagen Group®.

Celem Hubbarda jest oferowanie szerokiej gamy produktów hodowlanych: od konwencjonalnych, wydajnych brojlerów, po wolniej rosnące kurczęta Premium. Programy genetyczne Hubbarda są zaprojektowane i dedykowane dostarczaniu wydajnego, smacznego, zdrowego oraz wysokiej jakości mięsa z kurczaka dla rosnącej populacji świata.

Hubbard prowadzi programy selekcji w Ameryce Północnej i Europie. Firma ma wieloletnie doświadczenie w genetycznym doskonaleniu kur mięsnych i sprzedaży stad reprodukcyjnych przeznaczonych dla obu rynków: konwencjonalnego i premium.  

Obecność w prawie 100 krajach na całym świecie i wsparcie wyspecjalizowanych zespołów zajmujących się badaniami i rozwojem, produkcją, obsługą klienta, sprzedażą i marketingiem zapewniają ciągłość dostaw produktów wysokiej jakości, dostosowanych do różnych rynków brojlerów na całym świecie.

Więcej informacji na stronie: www.hubbardbreeders.com

Hubbard – firma hodowlana z wiekową, bogatą tradycją i świetlaną przyszłością!