Hubbard dołączył do Grupy Aviagen

W lutym br. minął rok od kiedy Hubbard dołączył do Grupy Aviagen. Dla firmy Hubbard był to rok pełen pozytywnych zmian, przede wszystkim inwestycji i nowych projektów. Pomimo obie organizacje działają oddzielnie, dzielą się wiedzą, doświadczeniem, technologią.

Kluczowym celem współpracy firm Hubbard i Aviagen jest zapewnienie globalnej podaży jakości stad repro- dukcyjnych. Aby tę jakość skutecznie podnosić, konieczne staje się inwestowanie w obiekty badawczo-rozwojowe. To tam swój genetyczny początek mają kurczęta, które trafiają na nasze stoły. Sztab genetyków obu instytucji niestrudzenie pracuje nad tym, aby zwiększać zdrowotność kurcząt oraz jakość i wydajność mięsa, przy jak najmniejszym zużyciu paszy.

Inwestycje nie byłyby możliwe bez odpowiedniego zaplecza finansowego. Budżet przeznaczony na badania i rozwój wynosi 15% globalnej sprzedaży w Grupie Aviagen.

Obecnie trwają prace nad modernizacją i rozwojem bazy badawczo-hodowlanej Hubbard, w stanie New Hampshire, USA. Inwestycja w badania i rozwój firmy Hub- bard jeszcze bardziej wzmocni sprawdzone już portfolio konwencjonalnych linii brojle- - rów. Przedsięwzięcie pozwoli podnieść jakość naszych dostaw międzynarodowych i tych wewnątrz Stanów Zjednoczonych, którym przypada największy udział w przemy- śle produkcji brojlerów na świecie - wyjaśnił Olivier Rochard, dyrektor zarządzający, Hubbard. W firmie Hubbard jesteśmy dumni będąc częścią Grupy Aviagen. Nasi klienci na całym świecie odniosą ogromne korzyści z połączenia dwóch firm, które poprzez ciągłą pracę nad poprawą zdrowia, dobrostanu i wydajności ptaków, zapewniają sukcesy produkcyjne swoich kontrahentów.